Jak możesz cieszyć się partnerem w łóżku

Możesz mieć zdrowe, satysfakcjonujące życie seksualne w każdym wieku. Te wskazówki pomogą Ci zwiększyć intymność i przyjemność z wiekiem. Starsza kobieta śmieje się podczas zabawy i pieszczotliwie karmi swojego partnera w restauracji

Dobry seks w każdym wieku

Seks może być potężnym przeżyciem emocjonalnym i doskonałym narzędziem do ochrony lub poprawy zdrowia, a na pewno nie tylko dla młodych. Potrzeba intymności jest ponadczasowa.

A badania potwierdzają teraz, że bez względu na płeć, możesz cieszyć się seksem tak długo, jak chcesz. Oczywiście seks w wieku 70 lub 80 lat może nie być taki, jak w wieku 20 lub 30 lat—ale pod pewnymi względami może być lepszy. Jako starszy dorosły, możesz czuć się mądrzejszy niż byłeś we wcześniejszych latach, i wiedzieć, co działa najlepiej dla Ciebie, jeśli chodzi o twoje życie seksualne.

 Z wielu powodów, choć, wielu dorosłych martwić się o seks w ich późniejszych latach, i skończyć odwracając się od spotkań seksualnych. Niektórzy starsi dorośli czują się zakłopotani, albo przez ich starzejące się ciała lub przez ich “wydajność”, podczas gdy inni są dotknięci chorobą lub utratą partnera. Bez dokładnych informacji i otwartego umysłu tymczasowa sytuacja może zmienić się w stałą.

Możesz uniknąć tego, będąc proaktywnym. Niezależnie od tego, czy chcesz ponownie uruchomić lub poprawić swoje życie seksualne, ważne jest, aby być gotowym do wypróbowania nowych rzeczy i poprosić o profesjonalną pomoc, jeśli to konieczne. Istnieje wiele można zrobić, aby zrekompensować normalne zmiany, które pochodzą z starzenia. Dzięki odpowiednim informacjom i wsparciu Twoje późniejsze lata mogą być ekscytującym czasem na poznanie emocjonalnych i zmysłowych aspektów twojej seksualności.

Co dobrego w seksie

Wraz z wiekiem, spróbuj puścić oczekiwania dotyczące swojego życia seksualnego. Staraj się unikać rozmyślania o tym, jak rzeczy są różne. Jeśli cieszył się aktywne życie seksualne w młodszych latach, nie ma powodu, aby zwolnić z wiekiem, chyba że chcesz. Pozytywne nastawienie i otwarty umysł może przejść długą drogę w kierunku poprawy swojego życia seksualnego z wiekiem.

Kochaj i doceniaj swoje starsze ja. Naturalnie, twoje ciało przechodzi zmiany wraz z wiekiem. Wyglądasz i czujesz się inaczej niż za młodu. Ale jeśli zaakceptujesz te zmiany jako naturalne i utrzymasz głowę wysoko, nie tylko poczujesz się lepiej, ale także będziesz bardziej atrakcyjny dla innych. Pewność siebie i szczerość zdobywają szacunek innych-i mogą być seksowne i atrakcyjne.

Dobry seks z wiekiem to Bezpieczny seks z wiekiem. Jako starszy dorosły, musisz być tak samo ostrożny, jak młodsi ludzie, gdy uprawiasz seks z nowym partnerem. Możesz nie być w stanie zajść w ciążę, ale nadal jesteś podatna na choroby przenoszone drogą płciową. Porozmawiaj ze swoim partnerem i chroń się.

Co najlepiej zrobić

Ponieważ ciała i uczucia zmieniają się wraz z wiekiem, ważniejsze niż kiedykolwiek jest komunikowanie swoich myśli, lęków i pragnień ze swoim partnerem. Zachęcaj swojego partnera do pełnej komunikacji z Tobą. Otwarcie mówić o seksie może nie przyjść ci łatwo, ale poprawa komunikacji pomoże wam obu poczuć się bliżej i może sprawić, że seks będzie przyjemniejszy.

 

Poruszanie tematu seksu może być trudne dla niektórych osób, ale powinno być łatwiejsze, gdy zaczniesz. A jako dodatkowy bonus może się okazać, że samo mówienie o seksie może sprawić, że poczujesz się seksownie. Wypróbuj następujące strategie, rozpoczynając rozmowę.

Bądź zabawny. Bycie figlarnym może znacznie ułatwić komunikację na temat seksu. Użyj humoru, delikatne dokuczanie, a nawet łaskotanie, aby rozjaśnić nastrój.

Bądź szczery. Uczciwość sprzyja zaufaniu i relaksuje obu partnerów—i może być bardzo atrakcyjna. Niech twój partner wie, jak się czujesz i co masz nadzieję w życiu seksualnym.

Podyskutuj o nowych pomysłach. Jeśli chcesz spróbować czegoś nowego, przedyskutuj to ze swoim partnerem i bądź otwarty na jego pomysły. Starsze lata-z większą ilością czasu i mniejszą ilością rozpraszania uwagi-mogą być czasem kreatywności i pasji.

Modernizować. Możesz należeć do pokolenia, w którym seks był tematem tabu. Ale mówienie otwarcie o swoich potrzebach, pragnieniach i obawach ze swoim partnerem może cię zbliżyć—i pomóc ci zarówno cieszyć się seksem, jak i intymnością.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *